Всеукраїнська акція "16 днів проти насилля"

Проведено круглий стіл «Попередження насильства серед дорослого населення громади «Розірви коло насилля» з колективом працівників Мигіївської с/р за участю мобільної бригади соц.-психологічної допомоги.

Розірви коло насилля !

Будь-які навмисні дії однієї людини по відношенню до іншої, які порушують її конституційні права й свободи та наносять їй моральну шкоду та шкоду її фізичному та психічному здоров’ю,- називаються насиллям.

В рамах щорічної Всеукраїнської кампанії «16 днів проти насильства» КУ «ЦНСП» Мигіївської сільської ради прагне привернути вашу увагу до проблем подолання насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

На фоні масштабних руйнувань та десятків тисяч смертей, ракетних загроз та бомбардувань боротьба з домашнім та ґендерним насильством може помилково здаватися чимось несуттєвим. Однак війною не можна аргументувати насильство й виправдати кривдника. А ігноруючи проблему, ми ризикуємо втратити прогрес у нетерпимості до насильства, котрий маємо зараз, й суттєво віддалити майбутні успіхи у боротьбі з домашнім та ґендерно зумовленим насильством.

Крім фізичного, насиллям вважаються і словесні образи, залякування, умисне позбавлення житла, їжі, одягу, коштів, документів. Кривдником може бути чоловік/дружина, колишні чоловік/дружина, мати/батько одного з членів подружжя, брат/сестра, інший родич, інша особа, пов’язана спільним побутом чи проживанням.

Дитина, яка стала свідком домашнього насильства, уже постраждала від нього. Так само дитина не повинна страждати від словесних образ, стусанів, штовхань, інших проявів приниження гідності.

Закликаємо кожного з вас, шановні жителі громади, не замовчуйте насильство щодо дітей «заради» дітей; не будьте байдужими, якщо по сусідству живе родина, де вчиняється насильство щодо дружини або чоловіка; не стійте осторонь, коли потерпають люди одинокі, особи з інвалідністю, старшого та похилого віку.  Якщо ви стали свідком цих протиправних дій, спершу оцініть ситуацію, потім викличте поліцію 102,  далі забезпечте постраждалу особу допомогою та підтримкою. Натомість намагання «перетерпіти і почекати» тільки погіршить ситуацію.

Долучайся до Всеукраїнської кампанії проти насилля 2023!

КУ «ЦНСП» Мигіївської сільської ради 0967050049

Відділ соціального захисту населення Мигіївської сільської ради