15.02.2021 рік

Фото без описуГерої поруч з нами

15 лютого 2021 року минуло 32 роки з дня виведення військ з Афганістану. Війна тривала майже 10 років. У ній брали участь більш ніж 160 тисяч українських військовослужбовців, понад 3000 з яких загинули, 72 зникли безвісти, близько 4000 отримали інвалідність. Афганська кампанія залишила невиліковну рану у серцях тих, хто брав участь у бойових діях, хто втратив друзів, синів чи батьків.

Традиційно, у кожному населеному пункті Мигіївської громади, проводились заходи, щоб вшанувати пам'ять  тих, хто поліг у афганських ущелинах, та поклонитися тим, хто прийшов із війни живим, але із пораненою душею. Ідучи у пекло чужої країни,  вони свято вірили , що несуть  визволення  народу Афганістану.  Тож з честю  виконали свій  інтернаціональний обов’язок.

На території Мигіївської сільської ради нараховується 18 воїнів, учасників бойових дій, які пройшли та вижили у ті жахливі роки. У серці кожного з них ще болить, і пам'ять про ті часи назавжди залишиться у їхній свідомості. Це герої, які винесли із гарячих точок кращі людські чесноти – гідність, честь і мужність. Вірність військовій  присязі, для них не просто слова  - це норма життя. Для всіх нас вони є прикладом для наслідування.

У рамках заходів по вшануванню  учасників бойових дій  на території  інших держав  та 32-ї річниці  виведення  військ  з республіки Афганістан, організатори привітали батьків та вдов  загиблих афганців.

В закладах загальної середньоїосвіти Мигіївської територіальної громади   відбулися низка  виховних годин та тематичних заходів військово-патріотичного  спрямування.У бібліотеках філіях Софіївської Публічної бібліотеки  було організовано експозиції та виставки літератури, присвячені участі українців у бойових діях на територіях інших держав.

Відзначення цієї дати свідчить про глибоку повагу українського суспільства до людей, яким довелося виконувати нелегкий інтернаціональний обов’язок в «гарячих точках»: Афганістані, Чилі, Іспанії, Єгипті, В’єтнамі, Єфіопії та інших країнах світу.

Священною є пам'ять про ваш героїзм, мужність при виконанні інтернаціонального обов'язку, готовність платити найдорожчу ціну - своє життя.  Сьогодні ми вшановуємо пам'ять загиблих, схиляємо голову перед їх подвигом, мужністю та витримкою. Вічна їм пам'ять!

Давайте ж і ми з вами будемо пам`ятати ветеранів, виявлятимемо розуміння до тих, хто пройшов через війну і для кого вона триває й досі: у спогадах, у снах, у думках. Вони цього заслуговують.

Свої вітання з цієї нагоди ми, в першу чергу, адресуємо вам, воїнам -«інтернаціоналістам».  Ви завжди для всіх були і є прикладом мужності і відваги, зразком людини, для якої «ОБОВ'ЯЗОК» - це не просто слово, а норма поведінки, суть життя. Бажаємо вам та вашим родинам мирного неба, міцного здоров’я, благополуччя і довгих років життя!

Честь і слава вам, шановні ветерани!

Провідний спеціаліст відділу ОКСТ

Мигіївської сільської ради