Мигіївська громада
Миколаївська область, Первомайський район

Протипожежна безпека

Дата: 10.01.2025 13:41
Кількість переглядів: 21

ПРАВИЛА ПРОТИПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ

Щоб уникнути пожежі, не можна:

• залишати в будинку, особливо де є діти, легкозаймисті предмети;

• залишати без догляду запалені газові плити й електричні чайники, інші електричні прилади, що правлять для приготування їжі й кип'ятіння води;

• використовувати зношені, перебиті й саморобні електроподовжувачі;

• навантажувати на одну розетку кілька електричних приладів, сумарна потужність яких перевищує 1,5 кіловата;

• застосовувати в електропробках і запобіжниках саморобні дротові «жучки»;

• використовувати в пластикових лампах й абажурах електролампочки більшої, ніж зазначено в технічному паспорті, потужності;

• накривати чи обгортати електролампи газетами або тканиною;

• розташовувати нагрівальні прилади поблизу штор, накидок, розвішаного одягу, стін, обклеєних шпалерами тощо;

• палити в ліжку;

• сушити білизну, розігрівати мастики, побутову хімію над вогнем або з будь-якою іншою метою використовувати у помешкані відкритий вогонь;

• захаращувати пожежні виходи;

• заходити в приміщення, що горить, якщо немає можливості проскочити його за кілька десятків секунд.

Правила поводження під час пожежі:

• Якщо пожежа виникла вночі, і ви прокинулися від запаху диму, у жодному разі не залишайтеся в ліжку. Підводитися з нього, як звичайно, не можна, потрібно скотитися па підлогу. Дим, у якому містяться отруйні речовини, піднімається вгору.

Якщо ви сядете на ліжко, то вдихнете його й можете отруїтися, урятуватися вже буде важко. Тому необхідно опуститися нижче границі диму.

Запам'ятайте: задимленим приміщенням пересуватися треба рачки або поповзом (щоб не втратити орієнтацію). Потрібно доповзти до дверей. Але відразу відчиняти їх не треба, оскільки в сусідній кімнаті (або на сходовій площадці) може бути основне місце загоряння. Обережно, тильною стороною долоні доторкніться до дверей і ручки. Якщо поверхня тепла, а ручка гаряча — це тривожні ознаки: за стіною бушує пожежа. Якщо ж ні, обережно відчиніть двері, але не розчиняйте навстіж. Бо тоді утвориться сильний приплив повітря, і якщо в кімнаті все таки є загоряння, нехай навіть невелике, це може призвести до спалаху полум'я.

• Переконавшись, що шлях вільний — пожежі немає, перебирайтеся до наступної кімнати, але не забудьте зачинити за собою двері. Дотримуючи всіх застережних заходів (рухатися тільки поповзом або рачки, щоразу зачиняючи двері), спробуйте дістатися до виходу. По дорозі розбудіть усіх, хто є у помешкані, маленьким дітям, літнім або хворим допоможіть покинути квартиру, що горить.

• Вибравшись із неї, негайно зателефонуйте в пожежну охорону за Єдиним телефоном порятунку — 101. Диспетчерові потрібно чітко назвати вулицю, номер будинку, поверх, де відбулася пожежа. Необхідно пояснити, що горить — будинок, квартира, горище, підвал, коридор тощо.

• Якщо в будинку є кодовий замок, назвіть номер коду. Організуйте зустріч пожежних і покажіть їм найкоротший шлях до будинку. Це прискорить їхнє прибуття до місця події, особливо, коли будинок розташований не на самій вулиці, а в глибині забудови.

• Якщо телефону в кімнаті немає, а шлях відрізаний, тоді підповзіть до вікна, зробіть глибокий вдих, затримайте подих, підведіться, швидко розкрийте вікно й знову присядьте навпочіпки (пам'ятайте про отруєння димом!). Не відкривайте вікно на всю ширину (приплив повітря підсилить вогонь), висуньтеся й кричіть: «Допоможіть, пожежа!».

• Якщо, стоячи біля вікна, ви задихаєтеся від диму, знову присядьте й глибоко вдихніть. Потім підведіться й знову кличте на допомогу! Намагайтеся привернути до себе увагу: стукайте по жерстяному укосу підвіконня, киньте що-небудь у вікно сусіднього помешкання тощо.

• Припустімо, вікно відкрити не вдається, тоді розбийте скло твердим предметом або ударом ноги (перед цим потрібно взутися), але в жодному разі не руками: можна сильно порізатися.

Запам'ятайте! Спускатися по ринвах або за допомогою зв'язаних між собою простирадл украй небезпечно, ці прийоми можливі лише у виняткових випадках...

А щоб ці випадки обходили ваш будинок осторонь, намагайтеся прислухатися доФото без опису нескладних порад і дотримуйтеся правил пожежної безпеки в побуті. Так надійніше!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь