30 липня - Всесвітній день протидії торгівлі людьми

Сьогодні, 30 липня, у світі відзначається Всесвітній день протидії торгівлі людьми, який був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 2013 році для підвищення поінформованості громадськості про цю проблему і привернення уваги до тяжкого становища мільйонів людей, які потерпіли від цього злочину.

Відзначення цього дня допомагає привернути увагу до важкого становища осіб, які стали жертвами цього злочину, а також заохотити людей активно допомагати постраждалим і протидіяти торгівлі людьми.

У сучасному світі торгівлю людьми визнано кримінально-карним злочином, який за рівнем доходів випереджають лише продаж наркотичних речовин та зброї.

Воєнні дії, які відбуваються на території нашої держави вже 10 років підвищують вразливість українців  до потрапляння в ситуації торгівлі людьми. З 24 лютого 2022 року із початком широкомасштабного вторгнення росії на територію України ризик стати жертвою експлуатації стрімко зріс.

Внутрішньо переміщені особи також є вкрай вразливою категорією для потрапляння в ситуації торгівлі людьми, оскільки під час пошуку роботи або житла, можуть бути піддані різним видам експлуатації.

На сьогодні Україна стикається з багатьма викликами у цій сфері  тому необхідно підвищувати інформування громадян про ризики та наслідки потрапляння в ситуації торгівлі людьми як на території нашої держави, так і за кордоном; забезпечити постраждалих осіб необхідною допомогою та захистом, а також здійснити вичерпних заходів із притягнення винних у цьому ганебному злочині до відповідальності.

Особам, які постраждали від торгівлі людьми українським законодавством гарантується одноразова матеріальна виплата та надання комплексної допомоги (психологічної, соціально-педагогічної, соціально-медичної, юридичної, допомоги у працевлаштуванні та перекваліфікації та інші), виходячи з особистих потреб таких осіб.

Громадяни, які постраждали від  торгівлі можуть звернутися людьми за допомогою до відділу соціального захисту населення Мигіївської сільської ради   або комунальної установи «Центр надання соціальних послуг» за адресою: с. Мигія вул. Первомайська, 50.